Yana Kolajen İçeriği

Yana kolajenin içeriğinde neler var. Kolajen takviyesi alırken ürünün içeriğine dikkat etmelisiniz.Yana sadece bir kolajen takviyesi değildir. Kolajenin yanında faydalı vitamin ve antioksidanlar bulunmaktadır.


Yana kolajenin içeriğini detaylı inceleyince sadece kolajen desteği olmadığını, içerisinde kolajenin yanında birçok vitamin ve antioksidanıda barındırdığını göreceksiniz. 

Yana Likit Kolajen İçeceğinin İçerisinde Neler Var :

 1. Kolajen
 2. Hyaluronik Asit
 3. C Vitamini
 4. Vitamin B5
 5. Vitamin B6
 6. Buğday Tohumu Ekstresi
 7. Yeşil Çay Ekstresi
 8. Acai (üzümü) Ekstresi
 9. Nar Kabuğu Ekstresi
 10. Biotin


1 - Kolajen :

Kolajen Nedir :

Kolajen,bazı kaynaklarda Kollajen veya Kollojen olarakda geçer.İnsan vücüdunda tutkal vazifesi gören ve en çok bulunan proteindir.

 • Kolajen hidrolizat; insan vücudunun en iyi şekilde sindirebileceği hale getirilmiş kolajendir. Kolajen suda yüksek çözünürlüğe sahiptir.Yana kolajenin bir günlük dozunda insanın bir günlük kolajen ihtiyacını karşılayacak miktarda (2.5 mg) kolajen bulunmaktadır.
 • Yana likit kolajen içeceğinin içerisindeki kolajen; SIĞIR kolajenidir.
 • Helal sertifikası bulunmaktadır, gönül rahatlığı ile kullanılabilir.2 - Hyaluronik Asit  : 


Yana likit kolajen içeceğinin bir günlük dozunda (15 ml) 20 mg hyaluronik asit bulunmaktadır.Nemlendiricilerde, dermokozmetik ürünlerin birçoğunda hyaluronik asit kullanılmaktadır.Yana likit kolajen içildiğinde kolajenin yanında, vücudun hyaluronik asit ihtiyacıda karşılanmaktadır.
3 - C Vitamini :


Vücudumuz kolajen üretimi için C Vitaminine ihtiyaç duyar. İnsan vücudu kendi bünyesine C Vitamini üretememektedir.

Yana kolajen takviyesinin bir günlük dozunda (15 ml) 60 mg C vitamini (askorbik asit) bulunmaktadır.
4 - Vitamin B5 : 


Yağ, karbonhidrat ve protein metabolizması için gerekli olan B5 vitamini, vücutta depolanamayan ve suda eriyen bir vitamindir. B5 vitamini bazı kaynaklarda Pantotenik Asit olarak da zikredilir.


5 - Vitamin B6  :


B6 vitamini diğer adıyla Piridoksin, vücuda oksijen taşıyan hücreleri oluşturmak, kan şekeri düzeyini korumak, antikor üretmek gibi işlevleri olan bir vitamindir.
6 - Buğday Tohumu Ekstresi : 


Yana sıvı Kolajen içeriğinde (Fito Seramid Kompleksi) Glutensiz tam buğdaydan çıkarılan doğal bitki seramidleri mevcuttur. PhytoCeramide kompleksinin patenti Ceramosides tarafından alınmıştır.
7 - Yeşil Çay Ekstresi (Camellia Sinensis) :


Yeşil çay ekstresi Uzakdoğuda çok kullanılır. 
8 - Acai Üzümü Ekstresi (acai berry) :


Acai üzümü,  halk dilinde (acai çileğide) denir, Güney Amerika'da palmiye ağaçlarında yetişen bir meyvedir. Süper meyve lakabıyla bilinen acai üzümünün doğadaki en yüksek antioksidan oranına sahip meyve olduğu açıklanmıştır.
9 - Nar Kabuğu Ekstresi : 


Nar kabuğu Ülkemizde çok tüketilen bir besin değildir, fakat  yapılan araştırmalara göre nar suyundan daha faydalı bir besin olduğu belirlenmiştir. 
10 - Biotin :


Biyotin, Vitamin H, B7 Vitamini olarak da bilinen biotin, birçok kozmetik üründe bulunan bir maddedir. Güzellik vitamini adıyla da anılan biotin suda çözünen b kompleksli vitamindir.

İçeriği incelenince Yana kolajen içeceğinin sadece kolajen takviyesi olmadığı, içinde birçok  vitamin ve antioksidan bulundurduğu anlaşılıyor. Kolajen takviyesi alırken alacağınız ürünün içeriğini detaylı bir şekilde incelemenizi, içinde bulunan maddelerin neler olduğunu bilerek almanızı tavsiye ediyoruz.